BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

Ağız ve Çene Tedavileri

 Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve çene cerrahisi tedavisinden önce röntgen ve tomografi mutlaka çekilir. Daha sonra görüntüler elde edilir. Bu görüntülerle birlikte problem ve hastalıklar teşhis edilip tanı konulur. Ardından doğru tedavi yöntemi belirlenir. Bu tedavi yöntemi ağız ve çene cerrahisi uzmanı tarafından planlı bir şekilde uygulanır.

Detaylı Bilgi
 İmplant

İmplant

İmplant işleminden önce, işlemin uygulanacağı bölgedeki çene kemiğinin işlem için uygun olup olmadığı bakılması gerekir. Kemiğin kalitesine ve kemiğin dokusunun uygunluk durumu tespit edilmesi gerekir. Bu uygulamadan önce uzman bir doktorlar tarafından klinik muayene ve radyolojik muayenenin yapılması gerekir.

Detaylı Bilgi
 Diş ve Çene Röntgeni

Diş ve Çene Röntgeni

Diş ve çenede gözle görülmeyen kist, tümör ve çene bozuklukları gibi daha farklı problemlerin görülmesi için diş ve çene röntgeni oldukça önemlidir.  Diş ve çene röntgeni sayesinde tedavi eksiksiz ve hızlı bir şekilde planlanarak hastalanın beklenenden kısa bir sürede iyileştirilmesi ön görülür.

Detaylı Bilgi
 Çene Kemik Erimesi

Çene Kemik Erimesi

Çene kemik erimesi yaşla doğru orantılıdır. İnsan yaş aldıkça çene kemiği de erimeye başlar. Bu nedenle yaşlandıkça Çene Kemik Erimesi etkileri daha net bir şekilde görülür hale gelir. Yaşlı bireylerde bu nedenle alt çene öne doğru çıkmaya başlar. Bu duruma engel olmak için implant tedavisi yapılabilir.

Detaylı Bilgi
 Çene Kemik İlavesi

Çene Kemik İlavesi

Çene Kemik İlavesi uygulamasından sonra yapılan bu implant tekniği ileri derece implant tekniğidir. Bu implant tekniği uygulaması kemik yüksekliği ve kalınlığı olmayan bireylerde, ağzın içerisinden ya da dışarısından kemik alımına uygun yerden kemik alınarak ince olan çene kemiğine titanyum vidalar yardımıyla kemiğin sabitlenmesidir.

Detaylı Bilgi
 Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş etleri farklı dişleri farklı seviyelerde çevreleyebilirler. Bu gibi durumlarda diş et seviyeleri farklılaşabilir. Diş eti çekilmeleri görülen ve diş etinde leke görülen bireylere Diş eti estetiği uygulanır. Kusursuz bir gülümseme ve sağlıklı diş ve ağız için Diş eti estetiği tercih edilebilir. 

Detaylı Bilgi
 Periodontoloji

Periodontoloji

Dişlerde ve ağız içerisinde oluşan sorunlar, çeşitli sebeplere bağlı olarak meydana gelir. İltihaplanma görülen diş etinde, iltihap ilerleyerek diş kaybına ya da genel sağlıkla ilgili olumsuzluklara neden olabilir. Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için periodontoloji servisinden randevu alarak erken teşhisin konulmasını ve tedavi sürecinin erken başlamasını sağlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi
 Çene Kemik Grefti

Çene Kemik Grefti

Dental çene kemik grefti yapabilmek için diş hekimi veya ağız, diş ve çene cerrahı çenede bir kesi yaparak diğer kemik materyalini çeneye bağlar. Bu çene kemik grefti çoğunlukla yetişkin dişlerinin bir ya da birkaçının kaybı yaşanmışsa yapılabilir. Aynı zamanda da diş eti hastalığı bulunuyorsa yapılır.

Detaylı Bilgi
 Çene Bozukluğu

Çene Bozukluğu

Çene yapısında görülen bazı problemlerle birlikte gelişebilen gelişim bozuklukları, çenenin yamuk olmasına sebep olurken aynı zamanda alt ve üst çenenin ileride veya geride olması sorunlara da neden olur. Çene bozukluğu bireylerin; ısırma, çiğneme, yutma, solunum, uykuda gıcırdatma ve konuşmasında görülen problemler gibi pek çok farklı şeyi etkiler.

Detaylı Bilgi
 Çene Kemik Augmentasyonu

Çene Kemik Augmentasyonu

Eriyen bu kemik doku kendisini onaramaz ve onaramadığı için de operasyonlara ihtiyaç duyulur.  Damaklı olarak uygulanan bazı protezler destek kemik dokusuna zamanla zarar verir ve kemiğin erimesine neden olur. Bu gibi durumlar da çene kemik augmentasyonu işlemine başvurulabilir.

Detaylı Bilgi
 Çene Eklemi Hastalıkları

Çene Eklemi Hastalıkları

En bilindik çene eklemi rahatsızlığı ise TME olarak kısaltılan Temporomandibuler eklem problemleridir. Çene eklemi hastalıkları, çiğneme kaslarını etkileyen ve fonksiyon bozukluklarına neden olur. Çene ekleminin yüzeyi ile diskin uyumunun bozulması sonucunda ortaya çıkar. 

Detaylı Bilgi

Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın