BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

implant fiyat

implant fiyat

 implant fiyat


İmplant fiyat konusunda net bir şeyden söz etmek oldukça zordur. Bu implant fiyat işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişileri doğru bir şekilde yönlendirebilmek için implant fiyat yerine fiyatı etkileyen faktörlerden bahsetmek daha doğru olacaktır. Bunun nedeni birbirinden farklı fiyatlarla karşılaşılabilme ihtimalidir. Pek çok farklı fiyatın ortaya çıkması birçok faktöre bağlıdır. İmplant işleminde kullanılan, vidaya benzeyen materyal titanyumdan üretilir. Günümüzde tıbbi titanyum malzemesini üreten çok fazla firma bulunur.
Tercih edilen herhangi bir markaya ait ürünün implant fiyat üzerinde etkisi olan unsurların en başında yer alır. İmplant fiyat etkisi, implantın yerli veya yabancı olmasıyla da ilgilidir. İthal olan implantlar gümrük vergisinden dolayı yerli implantlara göre daha pahalıdır.  Elbette bu ürünlerin kalitesinde de farklılıklar da ortaya çıkar. Yüksek kaliteye sahip implant fiyat bilgisi, kalite düzeyi düşük olan implantlara göre daha yüksektir. Bu sebeple de kullanılacak olan implantın markası ve kalitesi, implant fiyat bilgisini etkileyen en önemli unsurlardan ikisidir. Bununla birlikte, implant işlemini yapacak olan diş hekiminin deneyimi de implant fiyat bilgisi açısından önemlidir. Tüm bunların yanı sıra hastaya kaç tane implant uygulanacağı konusu da implant fiyat bilgisindeki değişiklik için göz önünde bulundurulan noktalardan biridir. Genelde yurt dışından gelen implantların döviz kuru üzerinden de fiyatları belirlenir. 
İmplant fiyat etkenlerinin arasında yer alan en önemli noktalardan biri de implantın markasıdır. Pek çok farklı implant markası olmasına rağmen çok az kişinin bu konuda bir fikri vardır. Türkiye’de yerli ve yabancı olmak üzere pek çok implant markasından faydalanıldığını belirtmekte fayda vardır. Fakat bu çeşitlilik kalite açısından da geniş bir yelpazenin oluşmasına neden olur. Pahalı implant fiyat denildiğinde daha kaliteli bir implant uygulaması akla gelmelidir. Kaliteli bir implant için yerli implantlardan daha fazla maliyet gerektirdiği oldukça açıktır.
İmplant tedavisinin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi ve tamamlanabilmesi için güvenilir kliniklerin tercih edilmesi çok önemlidir. Güvenilir bir klinik seçtikten sonra bu implant alanında deneyim sahibi olan uzman bir diş hekimi seçilmesi de o derece önemlidir. Çünkü kliniğin, hastalar tarafından olumlu geri dönüşlerin sağlanabilmesindeki en önemli faktör de uzman diş hekimleri kadrosuyla çalışılmasıdır. 
İmplant fiyat için en önemli etkenlerden biri olan ağız dokusu ve çene yapısıdır. Ağız doku ve çene yapısına göre hastaya uygulanacak olan implant sayısı belirlenir. Bunun nedeni uygulanacak olan implant tedavisi planlanırken hastanın çene kemiğinin yeterli hacme sahip olup olmadığı da önemlidir. Aynı zamanda da diş etlerinin sağlıklı olup olmadığı da göz önünde bulundurularak implant işlemi gerçekleştirilir. İltihap gibi nedenlere bağlı olarak kaybedilen dişlerin sayısı, yapılacak olan implant fiyat için önemlidir. Bunun nedeni implant tedavisi uygulanmadan önce diş kayıplarının yaşandığı bölgeye kemik ekimi yapılır. Kemik ekimi sayesinde uygulanan implantların daha iyi tutunmasını ve uzun süre ilk günkü gibi kullanılmasını etkiler. Kaç adet implant diş uygulanacağı da fiyatlar üzerinde belirleyici bir faktördür. Genellikle tek olarak kaybedilen dişler bazı durumlarda yan yana da eksik olabilirler. Bu durumlarda farklı tedavi yöntemleri kullanılarak eksik dişler için farklı alternatiflerle planlanabileceğinden dolayı implant fiyat değişiklik gösterir.
Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen taban implant fiyat listesini etkileyen faktörler:
-    İmplantın markası
-    Diş hekimi tecrübesi
-    Ağız ve diş durumu
-    Çene yapısı
-    Kaç adet olduğu
-    Kliniğin fiyatlandırma politikası
-    Ödeme seçenekleri


Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın