BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

Çene Cerrahisi Fiyatları

Çene Cerrahisi Fiyatları

 Çene Cerrahisi Fiyatları

Çene ameliyatı diğer bir adıyla çene cerrahisi, üst ve alt çenede görülen asimetrik farklılıkların düzeltilmesi tedavisidir. Çene ameliyatı ve operasyonları; yanlış hizalanmış alt ve üst çeneyi veya ısırma, çiğneme ve yutkunmadaki sorunları düzeltmek için yapılır. Günümüzde çene ameliyatlarının ve operasyonlarının yapılmasının farklı bir sebebi ise çene estetiğinin ve yüz profilinin düzeltilmesidir. Bu nedenle çene cerrahisi fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Çene tedavisi dişlerdeki çarpışıklık gibi problemlerin düzeltilse bile alt ve üst çenenin hizalanması gibi eklem problemleri için düzeltici çene cerrahisinin yapacağı çene cerrahisi fiyatları oldukça önemlidir. Çene cerrahisi fiyatları hakkında bilgi verildikten sonra uzmanlar tarafından yapılacak olan çene ameliyatının sebepleri:
-    Isırma, çiğneme ve yutkunma zorluğu
-    Üst ve alt çenede görülen gerilik
-    Alt veya üst çeneden birinin önde olması
-    Çenenin ucunun küçük olması
-    Yutma ve yutkunmada güçlük
-    Kronik çene eklemi ağrısı 
-    Asimetrik şekil bozuklukları
-    Alt ve üst çenenin birbiriyle uyumsuz olması
-    Doğum kusurları
-    Çıkıntılı çene
-    Çene kapanış sorunları
-    Sesli ağız solunumu 
-    Ağız kuruluğu
-    Horlama
Çene ameliyatı, çene cerrahisi tarafından yapılan muayene sonrasında tanı konularak tek çene veya çift çene ameliyatı olarak iki şekilde yapılabilen bir ameliyattır. Bireyin şikâyeti tek çene ameliyatıyla çözülebilecekse operasyon gerçekleştirilir. Fakat çene rahatsızlığı alt ve üst çenedeyse çift çene ameliyatı yapılır. Tanı koyma aşamasında çene röntgeni ve diş modelleri çıkarılarak çene cerrahisi tarafından tedavi planı oluşturulur. Sonrasında ilk olarak ameliyat öncesi çene tedavisiyle diş yamuklukları düzeltilir. Çene cerrahisi fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra yapılan operasyonlar aynı zamanda genel anestezi altında ağız içerisinde yapılan bir tedavi sürecini de kapsar. Çene kemiğine eklenecek olan kemik gereken yerlerden alınarak, çenenin ihtiyacı olan hareketlere uygun pozisyonlar verilir. Bazen durumlarda kemik eklenebildiği gibi bu kemik çıkarılır ya da yeniden şekillendirilir. Çeneyi yeni oluşturulan pozisyonda tutabilmek için; cerrahi plakalar, vidalar, tel ve lastik bantlar kullanılır. Tüm bu etkenler çene cerrahisi fiyatları hakkında bilgi sahip olmanızı sağlar. Çene kemiğinde oluşturulan kesikler titanyum vidalarla tekrar birleştirilir ve sabitlenir. Genellikte tek çene ameliyatı 1 buçuk saat, çift çene ameliyatı ortalama 3 saat sürebilir. Ameliyatın ardından ilk 2 gün dikişlerin mikrop kapmaması için sıvı gıdılar tüketilmesi önerilir. Ameliyat sonrasında herhangi bir dikiş izi ya da farklı bir iz kalmayacak şekilde operasyon tamamlanır. Operasyonun başarılı bir şekilde yapılması çene cerrahisinin ne kadar profesyonel çalışmasına da bağlıdır. Çene cerrahisinin başarısı çene cerrahisi fiyatları belirlenirken de göz önünde bulundurulur. 
Çene ameliyatı ısırmayı düzenlemek ve çene kapanışının düzgün bir hale getirilmesi için yapılmasının yanı sıra estetik kaygıları gidermek için de uygulanabilir. Çenede gerilik ve çene ilerilik bireyin sos yaşantısında dış görünümü açısından da olumsuzluk yaratabilir. Bu sebeple iyi bir estetik çene operasyonu bireyin sosyal yaşamın konforunu ve dış görünüşünü iyileştirir. Tüm bu bilgilerin ışında çene cerrahisine ihtiyaç duyan bireyler tedaviye ek olarak merak ettikleri husus çene ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgilerdir. Çene ameliyatı fiyatları kişisel olarak belirlenir. Bazı durumlarda tek çenede sorun olurken, bazı kişilerde ise her ikisi de problem oluşturur. Bu nedenle de çene cerrahisi fiyatları hakkında kesin ve net bir fiyat paylaşılması çok da doğru olmayacaktır. Ameliyatı yaptıracağınız klinikten detaylı doğru bilgileri alabilirsiniz.


Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın