BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

implant fiyatları

implant fiyatları

 implant fiyatları

Eksik dişler bireylere hem sağlık hem de estetik açıdan oldukça sorun oluşturur. Gelişen teknoloji ile birlikte ağız, diş ve çene cerrahisinin de gelişmesini sağlar. Teknoloji ile birlikte implant çeşitleri artar ve bu da implant fiyatları arasındaki farklı ortaya koyar.
İmplant, diş kayıplarının tedavisinde uygulanır. Çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan ya da farklı elementlerden üretilen vidalardır. Bu titanyum vidaların üzerine diş protezi yerleştirilerek uygulanır. İmplant tedavisi uygulamasının diğer tedavilere göre avantajlı olmasının nedeni komşu dişlere zarar verilmemesidir. Tedavi sırasında komşu dişlerin kesilmesine gerek yoktur. İmplant fiyatları kaç adet implant yapılacaksa ona göre belirlenir. Bu nedenle implant yaptırmadan önce ithal ya da yerli olan implant markaları baz alınarak fiyat araştırması yapılabilir.
İmplant tedavisi; 18 yaş üzeri ve çene, yüz gelişimini tamamlamış olan bireyler için oldukça uygundur. Tedavi öncesinde çene yapısının implant için uygun olup olmadığı çekilen röntgenler sayesinde belirlenir. Şeker hastaları gibi özel durumu olan hastaların implant tedavisinden önce şekerinin düzene girmiş olması önemli bir noktadır. İmplant tedavisi yaptırmadan önce  implant fiyatları araştırılabilir.
Titanyum implantların yanı sıra zirkonyum implantlar da kullanılabilir. Zirkonyum implantlar, titanyumdan elde edilen implantların direncini artırmak için geliştirilen yeni kuşak implantlardır. Özellikle de dar çene kemiğinde dayanıklılık seviyesini arttırabilmek için tercih edilir. Titanyumdan daha dayanıklı olmasının dışında herhangi bir farkları yoktur.
Zirkonyum implant olarak kullanılmasının yanı sıra diş kaplamasında da kullanılır.  Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıkta olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilir. Zirkonyum kaplamalar ışığı yansıttığından dolayı estetik açıdan da oldukça kullanışlıdır. Zirkonyum kolay kolay aşınmamasının yanı sıra ağızda metal bir tat da bırakmaz ve zamanla renk değişikliği görülmez. İmplant fiyatları sıkça sorulan sorulardan biridir. İmplant fiyatları, kullanılan implantın üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir.

Yerli İmplant Fiyatları neye göre belirlenir?
-    Tedavi sırasında kaç adet implant kullanılacağı
-    Kullanılacak olan yerli olup olmaması
-    Yerliyse implantın markası 
-    Tedavinin uygulanacağı sağlık kuruluşu
-    İmplant tedavisini yapacak olan hekim
-    İmplant uygulanacak olan bireyin ağız ve diş yapısı 
-    Bireyin çene kemiğinin yeterli olup olmaması

Yerli implant fiyatları, ithal edilen implantlardan daha uygun fiyatlıdır. Bu durumun nedeni hem kur farkından hem de gümrük vergisinin olmayışıdır. 
Bazı Yerli İmplant Markaları:
DTI: Marmara Araştırma Merkezi ve TÜBİTAK ortaklığı olan bir markadır. 2012 yılında İstanbul’da iş üretim hayatına başlayan bu firma, artan talep doğrultusunda üretim fabrikasını Kocaeli’ne taşıyarak nano teknoloji ile implant parçalarını üretmeye devam etmektedir.
Nucleoss: 2001 yılından itibaren üretim yapan İzmir merkezli bir markadır. Yıllar içerisinde dünyada da varlığını hissettiren bir implant markası olarak bugün de aktif olarak üretimine devam etmektedir. 
Mode: Birçok farklı implant üretimi yapan bir firmadır. Trend ürünler geliştirerek implant tedavisine farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. İmplant üretiminde endüstriyel yağlar değil, saf su tercih etmektedir.
Evoss: Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hekimliği fabrikası Evoss’a aittir. Ortalama 40-50 yıllık bir tecrübeyle implant ve implant mekanizmalarını aynı zamanda da yedek parçalarını üreten bir firmadır. Dünyada sıkça tercih edilen önemli markalar arasında yer alır.
NTA: İmplantın tüm süreçlerini kendisi yöneten bir markadır. Üretilme, geliştirilme, pazarlanma ve tanıtılma aşamalarında aktif rol alan önemli markalardan biridir. 
Dentium: İmplant ve rejeneratif cihaz geliştiren bir önemli firmalar arasında yer alır. Diş hekimliğinin dijital yönüne eğilir. 


Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın