BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

 Yerli İmplant Fiyatları

Şu dönemde sıkça uygulanan implant tedavisi bireylerin ihtiyaçlarına uygun olarak farklı şekillerde uygulanır. Bu durumda bireyler tarafından en çok merak edilen husus ise tedavinin ücretlendirilmesidir. Yerli İmplant fiyatları bireylerin muayenesinin ardından hekimler tarafından tespit edilmesinin sonuçlarına göre değişiklik gösterir. Bireyin diş eksikliğinde görülen miktar, diş yapısında hâlihazırda bulunan sorunlar, hastanın çene kemiği yapısının durumu, işlemi uygulanacak olan sağlık merkezi ve daha pek çok etken implant tedavisinin ücretini etkiler.
Kliniklerde ve hastanelerde implant diş tedavisi alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından planlanır ve uygulanır. Bu implant tedavisiyle ilgili muayene edilmeden fiyat vermesi doğru olmaz. Fakat klinik ve hastanelerde tedavi sonrasında ödenmesi gereken ücret genellikle hastaların bütçesini zorlamayan ve uygun fiyat aralıklarına göre farklılık gösterir. İmplant tedavisi, bireylerin eksik dişlerinin yeniden yapılandırılması için uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu yöntemle bir dişin eksikliği için yapılabileceği gibi hastanın tüm dişlerini kaybettiği zamanlarda için de uygulanır.
Diş implant tedavisi hem hastanın isteğine hem de diş hekimlerinin tedavi tavsiyelerine göre yapılır. Bu nedenle tedavi planlaması sonucunda bazı sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesi için de tedavi işlemi yapılır. Diş İmplant tedavisiyle önüne geçmeyi planlanan ve uygulanan işlemler şu şekilde sıralanır:
-    Ağızda eksik diş bulunduğundan dolayı çene kemiğinde görülen erime
-    Azı diş eksikliğinin giderilmesi ve sağlam dişlerin sıralanma problemler
-    Yan yana olan dişlerin eksikliğini giderilir ve diş gövdesinin sağlamlaştırılır
-    Eksik dişin iki tarafında bulunan dişlerin zarar görmesinin engellemek
Tedavinin uygulanmasını engelleyen durumlar genel anlamda şu şekilde ifade edilebilir:
-    Kalp ve damar hastalıkları
-    Romatizmal sorunlar
-    Uygulanan tedavilere rağmen kontrol edilmeyen şeker rahatsızlığı
-    Çene kemiğinin dar olması 
-    Çene kemiğinin güçsüz olması
-    Kan pıhtılaşması sorunları
-    Çeşitli psikolojik sorunlar
Diş İmplantı tedavisinde en önemli husus kemiğe sabitlenen vidaların, kemikle bütünleşmesini sağlayacak olan malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Bu malzemelerden herhangi birinin kullanılmaması gerçekleştirilen tedavilerin uzun süreçte ciddi sağlık problemlerine sebebiyet verir. İmplant diş uygulamasında en çok kullanılan materyal titanyumdur. Titanyumun kullanılmadığı operasyonlarda ise; porselen, kobalt, tantanyum, polimer ve çelik malzemeler tercih edilir. Böylece tedavi süreci ve sonrasında ağız ve diş sağlığı için en gerekli koşullar sağlanır. Diş implant tedavisinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve sonlanması sağlanır. Diş İmplantı tedavisi, özel kliniklerde gerçekleştirilmesinin yanı sıra devlete bağlı olan diş hastanelerinde de güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu Yerli İmplant fiyatları devlet hastanesinde çok daha uygundur. Fakat bu sağlık kuruluşlarında implant tedavisinde kullanılan metaller malzeme kalitesi olarak farklılık gösterebildiği gibi yerli veya ithal implant malzemeleri olarak da farklılık gösterir. Bu durum uzun süreçte sorun oluşturur. Hastanelerde ve özel kliniklerde ağız sağlığınıza uygun, uzun vadede sorun çıkarmayacak olan kıymetli metallerin kullanılması çok önemlidir. Bu sebeple implant tedavilerinin gerçekleştirildiği klinik ve hastanelerde uzun vadeli ağız ve diş sağlığının garantisinin verilmesi gerekir. Diş İmplant tedavisi, kişiden kişiye farklı bir şekilde planlanır. Bu süreç içerisinde Yerli İmplant fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak ve tercih edebileceğiniz uzman kişinin deneyim ve tecrübelerinin göz önünde bulundurulmasıyla birlikte başarılı bir şekilde işlemin gerçekleştirilmesi sağlanır. Yerli İmplant fiyatları aynı zamanda implant yaptıracak olan kişinin çene sağlığının uygun olup olmamasına bağlıdır. Yerli İmplant fiyatları içerisinde, kemik hacmini uygun hale gelmesi için kemik ekleme gibi işlemler yer alır.


Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın