BİZE SORUN
  • info@cenecerrahi.com.tr
  • +90 543 299 73 96
  • +90 543 299 73 96

implant fiyatı

implant fiyatı

 implant fiyatı

İmplant fiyatı belirlenmeden önce implant temin edilecek olan markanın güvenilir olup olmadığının belirlenmesi önemli olacaktır. İmplant markaları, resmî kurumlardan gereken bütün onayları alarak hareket eder. Bu sebeple en iyi implant markası konusunda karar verilirken diş hekimlerinin dikkat ettiği ilk noktalardan birkaçı; ürünün patentinin, sertifikalarının olup olmadığı ve resmî kurumlardan onay alınıp alınmadığı gibi durumlardır.
Bir implant markasının en iyi olabilmesi için hastaların ağız dokusuyla ve çene kemiğiyle en hızlı şekilde kaynaşabilmesi gerekir. Bununla birlikte kullanılan malzemenin kalitesi de yüksek olması gerekir. Bu noktada en iyi implant markaları arasında karar vermenin en iyi yollarından biri de başarı istatistikleridir. Uzman diş hekimleri en iyi implant markasının ve implant ürününün seçimi esnasında tedavi sürecine katkı sağlayacağını düşündüğü son teknoloji ile üretilenleri de göz önünde bulundurur.
Son dönemlerde bu implant tedavisi daha sık yapılır hale geldi. Aynı zamanda da dünya genelinde pek çok marka tarafından implant üretilir. Firmalar ürünlerini farklı fiyatlarla kullanıma sunduğundan dolayı implant fiyatı birbirinden farklı rakamlar ortaya çıkar. Bu tıbbi materyalin üretiminde titanyum malzeme kullanılır. Vida gibi görünen titanyum implantların kaliteleri birbirinden farklıdır. Firmaların ürettiği malzemelerin aynı kalitede olduğu söylenmesi doğru olmaz.
İmplant yaptırmak isteyen bireyler yerli implant fiyatı hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Ülkemizde implant üretimi yapan pek çok sayıda firma ve marka vardır. Bu firmaların ürünleri için farklı fiyatlandırmalarla piyasa içerisinde kullanıma sunulur. Fakat yerli implant konusunda belli bir fiyat belirtmek oldukça zordur ve bu durum hastalar için çoğu zaman yanıltıcı olabilir. İmplant üretimi yerli de olsa firmadan firmaya ve malzeme kalitesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Fakat genel bir kıyaslama yapılmak istenirse yurt dışından gelen implant fiyatı biraz daha düşük rakamlarla karşınıza çıkabileceği gibi çok yüksek fiyatlarla da karşılaşabilirsiniz. Yüksek kalite seviyesinde üretim yapan yerli markaların implant çeşitleri de tercih edilebilir. İmplant seçimi yaparken mutlaka diş hekiminizin de görüşünü almalısınız. Bu sayede bütçenize uygun bir implant önerisinde bulunarak ekonomik bir implant yapmanıza olanak tanır.
Yalnızca bir tek diş için tedavi yapılması öngörüldüğünde implant fiyatı daha düşük olur. Fakat bu tek diş için kullanılacak implantın malzeme kalitesi fiyatın durumunu etkileyecektir. Bu nedenle de tek diş için belirlenen fiyat konusunda da net bir rakam verilememektedir. Kaybedilen dişin, çenenin hangi bölgesinde bulunduğu, tedavinin tam olarak nereye yapılacağına bağlı olarak da implant fiyatı değişir. Doğal olarak tek diş implant fiyatı olarak kesin bir rakamdan söz edebilmek herkes için yanıltıcı olur. Bu sebeple ilk olarak diş hekimleri ve ortodontistler tarafından implant uygulanacak bölgenin tanısının konması gerekir. Sonrasında diş hekimi ve ortodontist tarafından muayene edilmesi ve aynı zamanda da görüntüleme teknikleriyle işlem yapılacak alanın detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. İmplant tedavisinden önce ilk olarak ağız ve diş sağlığı kontrolü yapılır. Ardından çene kemiğinin hacminin uygun olup olmadığı belirlenerek tek diş için yapılacak işlemler için bir fiyat belirlenir. Eğer kemik hacmi yeterli değilse implant öncesinde gereken greftleme yani kemik tozu uygulaması yapılır. Bu durumda implant fiyatı ve grefleme için bir fiyat belirlenir. Bu nedenle fiyat biraz daha yüksek olabilir. Fakat hastanın kemik hacmi yeterliyse greftleme işlemi yapılmaz ve implant tedavisine başlanır. SGK bu yapılan bu implant tedavisini karşılamaz. Bu nedenle tedavi masrafları hasta tarafından karşılanır. 


Çene cerrahisi, çene, yüz, boyun ve ağız bölgesindeki birçok problemin tedavisinde kullanılır. Bu problemler arasında diş çekimi, diş implantları, çene kırıkları, yüz travmaları, yüzdeki asimetri, çene eklemi problemleri, horlama, uyku apnesi ve çene tümörleri gibi durumlar yer almaktadır. Çene cerrahları, genellikle diş hekimi ve ağız cerrahisi uzmanlarıdır. Bu nedenle, çoğu cerrah diş hekimliği ve tıp eğitimi almıştır. Cerrahlar, yüz ve çene bölgesindeki cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. Bu prosedürler, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir ve hastaların iyileşme süreci cerrahi işleme ve uygulamanın türüne bağlı olarak değişebilir.

> > > >
Bizi Arayın